Načítám…
Bývalý předseda vlády Petr Fiala vítá rozhodnutí Ústavního soudu, který v rámci kompetenční žaloby prezidenta Petra Pavla předběžným opatřením rozhodl, že prezident bude součástí české delegace na summitu NATO v Ankaře. „Ústavní soud se přiklonil k tomu, že je tu určitá praxe, kterou je potřeba právě teď naplnit. To je podle mě důležité, bez ohledu na to, jak dopadne rozhodnutí o vlastní kompetenční žalobě, které vytyčí mantinely,“ říká Fiala s tím, že rozhodnutí jednou provždy vyjasní situaci do budoucna. „V tuto chvíli se Ústavní soud rozhodl před svým definitivním rozhodnutím potvrdit kontinuitu a říct vládě: Zajistěte to, ať tam prezident jede. To mně připadá jako důležité a myslím si, že to je takto naprosto správné,“ dodává Fiala s tím, že celý spor ze strany vlády považuje za malichernou pomstu za nejmenování Filipa Turka. „Je to ubohé a škodí to České republice,“ uzavírá Fiala.
© 2026 Studio89 Mediaworks s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!

PALIČKA!